OPALENICA-KOŚCIAN-GOSTYŃ

Między Grodziskiem Wlkp. a Bukiem leży Opalenica, od której biorą swoją nazwę tzw. grupy opalenickie. To właśnie stamtąd dokładnie 40 lat temu wyruszyła pierwsza grupa pielgrzymkowa spoza Poznania. Nie może zatem zabraknąć grupy, która wyruszy 5 lipca właśnie z Opalenicy. Przez lata charakter grupy budowały jej dwa bijące wspólnie serca – opalenickiej „10” i gostyńskiej „18”, które od dawna do tronu Matki kroczą razem. Od tego roku do rodziny zaproszą także pielgrzymów z Kościana. Stąd nazwa grupy Opalenica-Kościan-Gostyń.

Jej kolor to szary, choć nie ma to nic wspólnego z szarością życia. Jak mawia dawne powiedzenie „Opalenica dziwi i zachwyca”. Ta grupa czuje to bardzo dobrze i z wielką radością wyruszy z parafii św. Józefa w Opalenicy. Ponadto ducha radości wśród pielgrzymów wprowadza charyzmat filipiński czerpany od św. Filipa Neri, bowiem jej przewodnikiem jest ks. Paweł Ogrodnik COr.

Trasa: Opalenica – Konojad – Msza św. w Kościanie – Jerka – Gostyń -Msza św. na Świętej Górze – Kobylin – Odolanów Fara – Parzynów – Piaski – Wichernik/Mokrsko – Zajączki – Grodzisko/Wręczyca – Częstochowa

www:

FB: Opalenica-Kościan-Gostyń