Słowo na Wielki Post 2022
6 marca 2022

Drodzy pielgrzymi!
Środą popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – jeden z najważniejszych okresów roku liturgicznego, mający przygotować nas na święta Wielkiej Nocy. Choć cieszą nas informację o tym, iż powoli żegnamy się z pandemią COVID-19, to jednak smucą doniesienia zza wschodniej granicy Polski. Dlatego zachęcamy, aby ten czas był dla nas momentem postu i modlitwy w intencji Ukrainy i jej mieszkańców, a także pomocy zarówno tym, którzy pozostali, aby bronić swojej Ojczyzny, jak i tym, którzy uchodzą do Polski.
Czas Wielkiego Postu jest także momentem, kiedy chcemy przekazać informację o tym, iż 88. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jest przygotowywana w taki sposób aby odbyła się w formie jaką znamy sprzed pandemii.
W tym roku przed wizerunek Matki Bożej będziemy pielgrzymować pod hasłem „Oto stało się nowe”, które oprócz swojego duchowego wymiaru ma nas wprowadzić w reorganizację naszej pielgrzymki. W tym roku wyruszymy w ośmiu grupach poznańskich i czterech grupach opalenickich. Nazwom grup poznańskich przypisaliśmy konkretną charakterystykę. Będą to grupy: pokutna, młodzieżowa, ekstremalna, uwielbienia, biblijna, wyciszenia, rodzinna i miłosierdzia. Nazwy grup opalenickich będą związane z nazwami miejscowości, z których wyruszą i będzie to: Buk, Opalenica-Kościan, Grodzisk Wielkopolski i Leszno-Pudliszki.
W następnych dniach Wielkiego Postu przedstawimy kapłanów związanych z poszczególnymi grupami, nowe logo oraz na bieżąco będziemy informować o sprawach organizacyjnych pielgrzymki. Na cały Wielki Post życzymy wielu Bożych łask. Niech Jezus Chrystus wraz swą Matką prowadzą nas w pielgrzymce naszej wiary.
Modlimy się za Was, całą Pielgrzymkę i o pokój na świecie!
ks. Jan Markowski – kierownik pielgrzymki
ks. Łukasz Łukasik – kapelan pielgrzymki
oraz przewodnicy grup pielgrzymkowych

Leave a Comment:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Be the first to comment